workshopy

Zde Vám budou postupně představeny jednotlivé workshopy, mezi kterými budete moct každé odpoledne vybírat. Každý den bude na výběr z jiné nabídky.

Bratrstvo – Bubenický – Cvrček – Etiopský kávový obřad – Filosofování – Muzicírování – Pražírna kávy – První pomoc – Rukodílny – Sportování – Ukulele -Vaření – Záchranka – Zážitková pedagogika – Živelná pohroma

 

Bubenická (Leonardo Teca)

Bubnování není těžké, jak se zdá na první pohled. Z dlouholeté praxe s vedením bubenických dílen vím, že každý se může naučit bubnovat. Někomu to jde rychleji, někomu pomaleji, hlavně na začátku. Někdy stačí získat základ, pak to jde nějak samo. A kdo má fantazii, může snadno improvizovat, nebo vymyslet vlastní rytmy.

Pod jednou střechou se pokusíme o základy, improvizaci a kreaci. Věřím, že se nám bude dobře relaxovat, přitom se něco naučíme.

Cvrček

Strmilovská národní hra – kuželník, který se vejde na stůl. Nejstarší strmilovská hrací deska prý pamatuje Marii Terezii. Vyzkoušejte, kolik kuželek srazíte vy! (Podrobnosti na http://www.cvrcek.4fan.cz/)

 

Etiopský kávový obřad (Pavlína Buzková a Miroslav Klimeš)

Vychutnejte si chuť a vůni východní Afriky při tradičním kávovém obřadu. Podobně jako v Etiopii, bude obřad především společenskou událostí a příležitostí vyměnit si pozdravy i sousedské klepy. Příprava kávy začne pražením, poté se budou postupně podávat tři šálky, nejprve velmi silná káva a později slabší. Na tento program je možné přijít kdykoliv a zdržet se tak dlouho, jak budete chtít.

Filosofování (Jan Špaček)

O jestřábech a hrdličkách, filosofie a bohové.

Muzicírování (Jaroslav Pechar)

Seberte svá ukulele, kytary, foukací či tahací harmoniky, flétny, okaríny, brumle, kastaněty, rumbakoule, ozvučná dřívka ale i hlasivky, jazyky a rty, k tomu pak nějaký ten zpěvník Svítá – a to by bylo, aby z toho nebylo příjemné posezení Pánu Bohu ku cti a nám všem ku radosti!

Rukodílny (Martina Musílková)

Na kempu jsme si pro vás připravily tři PATLA-MATLA (výtvarné) dílny. V první dílně se naučíme „tea bag folding“ – skládání čajových sáčků. Vyrobíme si přáníčko s plastickou hvězdičkou nebo kytičku na zápich.
Druhý díl bude věnován technice „decoupage“ – lepení ubrousků. Výsledkem bude ozdobná podložka pod hrneček.
Poslední výtvarno se zaměří na „fleurogami“ – vytváření papírových květů a dekoračních koulí, které je možné zavěsit, položit či zapíchnout.
Pokud už teď víte, že se zúčastníte, přibalte si do batůžku nůžtičky, kolíčky a pinzetu. Bude se to hodit. :-)

Sportování

Ve zdravém těle zdravý duch. Pro to i na KEMPu Vám chceme dát možnost, vybít přebytečnou energii a dělat něco pro sebe a nebo se jen prostě odreagovat. Možnosti budou rozdílné. Jednak bude možnost hrát klasické kolektivní hry (volejbal, basketbal, fotbal), při pěkném počasí se budeme moct jít koupat a nebo bude možnost zkusit aerobik či Zumbu. Většinou bude záležet na přání účastníků a na počasí :-). Sportu zdar 🙂

Tkalcovna (Strmilov – exkurze)

Tkalcovská dílna založená roku 1870. Výrobou bytového textilu z přírodních materiálů se zabývá již 6 generace. Používá nejen tradiční, ale i moderní vzory. Jejich výrobky jsou 100 % přírodní. Používají pouze len, bavlnu a hlavně vlnu.

Vlnu zpracovávají od rouna. Vyrábí také ruční tkalcovské stavy a další řemeslné stroje.

V rodinné tkalcovně pořádají i kurzy různých textilních technik, mezi které patří: tkaní, tkaní gobelínů, předení na kolovratu a plstění

Firma se pyšní titulem Nositel tradice, uděleným ministerstvem kultury

Ukulele (Jaroslav Pechar)

Dokonalý nástroj, na který se kytarista naučí za 3 minuty a nekytarista za 20 minut. Přiměřeně levný, skladný – ideální nástroj na čundr, na vodu, na jakoukoliv akci. Přitom žádná zmenšenina, žádný hybrid, žádná elektronika, ale poctivý udební nástroj. Pojďte si vyzkoušet, jak se hraje na ukulele! (máte-li své ukulele, určitě ho vezměte s sebou na Kemp!!!)

WORKSHOP ALA ZÁŽITKOVÁ PEDAGOGIKA (Pavlínka Šíblová)

Přijďte si užít workshop na způsob zážitkové pedagogiky.

Aktivity, hry situace, u kterých zažijete radost, napětí, týmovou práci, možná probudíte adrenalin a přitom se dozvíte něco o sobě, o tom, jak reagujete, co vám je libé a co třeba nelibé, jací jste v týmu i samotní. Pobavit se! Prožít! Dozvědět se! Zapotit se! Popřemýšlet! Rozhýbat se! Nebát se!

Živelná pohroma (Pavlína Buzková a Miroslav Klimeš)

„Živelná pohroma přichází – Jak se zachováš ty?“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *