designový kurz

Kurz grafického designu

Kurz bude zaměřen na získání základního přehledu a prvních zkušeností v oblasti počítačové grafiky,  reklamní tvorby a propagace.

Co a jak budeme dělat?

Cílem kurzu je představit vám, mladým zájemcům, praktickou stránku grafické tvorby a nasměrovat vás k vytváření vlastních grafických projektů.  Nejprve tedy budeme pracovat na zvládnutí nejpoužívanějších funkcí grafického software, následně si projdeme pravidla typografie, reklamy a propagace a nakonec si vyzkoušíme zpracování konkrétního grafického materiálu (např. loga, letáky, plakáty, celé kampaně). V kurzu budeme pracovat jak ve skupinách (např. při plánování reklamní kampaně), tak jednotlivě (samostatná práce na projektu).

Pro koho je kurz určen?

Kurz je správnou volbou pro všechny, kteří to umí s počítačem, mají nápady, fantazii a trpělivost a nebojí se přijmout samostatné kreativní úkoly.

Kdo kurz povede?

Kurz povede Dalibor Kučera, který řadu let pracoval jako profesionální grafik a designér v několika reklamních agenturách a grafických studiích. Mimo práce na regionálních kampaních, navrhoval také exteriérový a interiérový design a produktový design.

 

Jsou nějaké požadavky?

Ideální je vzít si svůj vlastní počítač, alespoň trochu rychlý, s velkým úložným prostorem a přesnou myší.  Pokud už máte hotové nějaké grafické práce, vezměte si je s sebou. Pokud máte jakékoliv jiné nápady, vezměte je také.

S čím budeme pracovat?

Na počítače budeme instalovat zkušební (bezplatnou) verzi programů z řady Adobe Creative Suite, konkrétně Adobe Photoshop a Adobe InDesign. Programy je možné nainstalovat pouze jednou (poté fungují 30 dnů) – proto není dobré spouštět je na počítač dřív (aby vám do odjezdu nevypršela zkušební doba), případně si před odjezdem zformátovat disk a nainstalovat je znovu, „načisto“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.