lektoři, přednášející a další hosté

Zde najdete přehledně všechny hosty, lektory, spolupracovníky atak dále, kteří si pro Vás něco na KEMP připravili.

Dalibor Kučera (kurz designu)

Řadu let pracoval jako profesionální grafik a designér v několika reklamních agenturách a grafických studiích. Mimo práce na regionálních kampaních, navrhoval také exteriérový a interiérový design a produktový design.

 

 

 

Joel Ruml (synodní senior ČCE)

ruml_leftTvář tohoto muže není třeba představovat. Je znám po celé církvi, z různých akcí a tiskovin a často jej vídáme také v televizi.

Pan senior pochází z Jihlavy. Po skončení gymnázia studoval teologii a chtěl se stát farářem. Než mu to bylo umožněno, musel 2 roky pracovat jako stavební dělník. Po vikariátu v Lozicích působil jako farář ve sborech ve Velkém Meziříčí a v Olomouci. Od roku 2004 je Synodním seniorem evangelické církve a žije v Praze. Funkce seniora jej plně zaměstnává.

Ve svém volném čase si rád dá do těla: hraje volejbal, chodí na výlety a plave. Sport sleduje také v televizi, hlavně hokej, fotbal nebo tenis.

Co se týče hudby, tak u Rumlových doma uslyšíte především hudbu vážnou – Mozarta, Beethovena, Bacha, Händela, Dvořáka. Ze současné hudby zaujme p. seniora pouze taková, která má ještě nějakou melodii a je poslouchatelná.

Přestože je velice společenský typ a má rád lidi, dokáže si vychutnat i chvíle samoty a ticha.

Letos oslavil krásné 60. narozeniny.

 

Jan Špaček (povídaní o Austrálii; filosofování)

Doktorand, biolog, dobrodruh, snílek, ateista a amatérský filozof.

 

 

 

 

Lenka Ridzoňová (biblicko-tematický kurz)

už skoro 4 roky jsem farářkou ve sboru v Praze ve Střešovicích. Předtím jsem byla doma s dětmi, studovala evangelickou teologii, absolvovala kurz pro nemocniční kaplany, studovala medicínu, pracovala jako ošetřovatelka v psychiatrické léčebně a strávila nějaký čas v Anglii v komunitě Archa s mentálně postiženými lidmi.

Baví mě číst knížky, jíst čokoládu, chodit na hory, péct dorty a koláče a vyrábět biblické postavičky.
Taky mě baví Bible a teologie, pořád je v ní pro mě hodně hledání a objevování. K tomu vás zvu.
Bibli si vezměte s sebou.

Lia Válková (synodní kurátorka ČCE)

Lia Válková

Paní Lia Valková je drobná jemná dáma. Proto vás možná překvapí, když ji uvidíte v motorkářském mundůru a s helmou na hlavě, jak nasedá na motorku. Sice už nejezdí na své vlastní, ale ráda se přidá jako spolujezdec. Podniká tůry na motorkách s partou motorkářů z Evangmotoklubu.

Paní Valková pochází z Rozsičky u Blanska. Vystudovala Střední ekonomickou školu a prakticky celý život pracovala jako ekonomka a účetní v různých zařízeních (Oblastní správa radiokomunikací Střední Čechy, Domov a penzion Anna v Českém Brodě). Dvacet pět let působila jako kurátorka ve sboru v Českém Brodě. V Brodě je také členkou rady občanského sdružení LECCOS, které rozvíjí sociální služby a aktivity pro rodiny, děti a mládež. Baví ji ruční práce, především keramika, práce na zahradě. Ráda lyžuje a jezdí na kole.


Leonardo Teca
 (bubenická dílna)

Evangelický farář v Rokycanech. Rodák z Angoly. Po maturitě studoval na Evangelické teologické fakultě UK a na Ženevské univerzitě ve Švýcarsku. Záliby: fotbal (hraje, sleduje, komentuje), tlumočení-překlad, vyučování, hra na hudební nástroje.

 

 

Marky Dominika Kadeřávková (biblicko-tematický kurz)

„Jsem zdravotnický Ferda Mravenec – práce všeho druhu. Na ČČK učím první pomoc děti i dospělé, na 2. LF se připravuji na práci sestřičky a v EduSpa College se učím masérskému umění. Mám moc ráda horolezení a turistiku, knížky Johna Eldredge a hlavně svého (budoucího) muže Jakuba“

 

 

 

 

Michal „Mealtiner“ Truhlář (kurz larpu)

Zkušený organizátor a hráč, který se zabývá larpy přes 12 let. Má za sebou pět let jako hlavní organizátor jednoho z největších českých larpů Pán Prstenů a předseda brněnského sdružení Moravian LARP.

 

 

Pavlína Buzková (Povídání o Etiopii a Etiopský kávový obřad)

narodila v Praze, ale významnou část svého života strávila na Vsetíně. Po studiu mezinárodních vztahů na Fakultě sociálních věd UK pracovala nejprve ve společnosti ExxonMobil. V lednu 2013 odjela na šestiměsíční dobrovolnický pobyt v Etiopii. Má ráda umění, hory a intelektuální konverzace.

 

 

 

 

Václav Dostál (divadelní kurz)

je z Olomouce, a ačkoli je povoláním systémový inženýr, čili ryze technická profese, jeho koníčkem je výrazně citová a umělecká činnost – pantomima.

 

 

 

 

 

 

Viktor „VIKI“ Zemene (kurz larpu)

Viktor Zmena - fotka webDeset let působil jako aktivní člen a posléze vedoucí ve skautském oddílu. Účastnil se několika zážitkových a vzdělávacích kurzů. Od roku 1999 se s přestávkami věnuje larpu, bitvám s dřevěnými zbraněmi a mezitím několik let i historickému šermu. Tři roky se podílel na vedení airsoftové jednotky. Během posledních čtyř let se podílí na přípravě a vedení nejrůznějších dětských táborů, menších i skutečně velkých. Je členem Moravian LARP, o.s. Vyzná se v deskových hrách a mezi jeho koníčky patří i sportovni aktivity všeho druhu. V současnosti studuje Pedagogiku na Filozofické fakultě Masarykovy Univerzity a doplňuje si vzdělání v oblasti zkušenostně reflektivního učení.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.